• 04.02.2023 23:11

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

РКЕ: Од полноќ бензините и дизелот поевтинуваат за 1 денар

Состанокот заврши, РКЕ реши бензините и дизелот да поевтини за 1 денар од вечерва по полноќ.

Ова се новите цени на нафтените деривати, кои ќе почнат да важат од вечерва по полноќ:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98+ – 87 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 97 ден/л
МАСЛО ЗА ГОРЕЊЕ ЕКСТРА ЛЕСНО 1(ЕЛ-1) 93,5 ден/л
МАЗУТ М-1 HC 51, 5 ден/кг